Pırlanta Beş Taş

Beş Taş Pırlanta Anlamı Nedir?

Fazlası ile anlam yüklü yüzükler vardır. Maddi açıdan değilde manevi açıdan oldukça fazla anlam yükleyen yüzüklerin başını beş taş pırlanta yüzük çekmektedir. İlişkilerdeki ciddiyetin sembolü tektaş yüzükler dir. Genellikle evlilik tekliflerinde ilişkinin ciddileşmesi anlamına gelmektedir.

Yeryüzündeki en güzel ve özle duygu aşktır. Aşkın bu güzel ve özel hali soyut olarak kendini mutluluk ve sevinç gibi duygularda gösterir. Aşkın bir de somut hali vardır onu ise beş taş pırlanta yüzükler ile ifade eder. Böylesine değerli bir anlam ifade eden aşkı en güzel pırlantalar yansıtmaktadır. Maddi değerlerden çok manevi değerlere önem veren kişiler için yüzükler vardır. Bu yüzüklerden ilk olarak tektaş gelmektedir ve ardından üç taş yüzükler ile beş taş yüzükler gelir.

Üç taş yüzüklerin anlamı ise çok güzel ve derindir. Üç taş yüzükler bir çok modelleri ile kadınların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Kadınlar için özel bir anlam ifade eden üç taş yüzükler dışında diğer pırlanta çeşitleri de alyans yerine kullanıldığı için kadınlar tarafından fazlası ile tercih edilmektedir.

Pırlanta Yüzük

Beş Taş Pırlanta Yüzük Anlamı

Beş taş pırlanta yüzükler çoğunlukla evliliklerinin beşinci yılında tercih edilmektedir. Beş taş yüzüklerin bir diğer anlamı ise ilişkilerin ilerleyen yıllarında büyüyen aileyi ifade etmek içinde erkeler için güzel ve anlamlı bir hediye olmaktadır. Bu demek oluyor ki beş taş yüzükler evliliklerin beşinci yılları için biçilmiş bir kaftan olmuştur.

Maddi değeri oldukça yüksek olan beş taş pırlanta yüzükler ile birlikte sevdiğiniz kişiye ne kadar değerli olduğunu ve ona olan sevginizin yıllar geçtikçe arttığını ifade etmenin en güzel ve anlamlı bir yolu olmuştur. Alyans olarak da kadınlar tarafından tercih edilen beş taş pırlanta yüzükler pırlantanın zarafetini beş kata katlamaktadır. Tektaş yüzük ile kullanmayı düşündüğünüz beş taş yüzüklerin modeline uygun montür tercih edilmelidir. Bu uygulama aralarındaki uyum için çok önemlidir.