En İyi Elmas Şekilleri ve Pırlanta Tercihleri

Hangi elmas şeklini kullanmanız gerektiği konusunda katı kurallar bulunmamaktadır. Sizin için en iyi elmas şeklinin sevdiğiniz şey olduğuna inanıyoruz.

Ne tür ellerin güzel olduğu ya da olmadığına dair toplumun güzellik standartlarına uymayan kurallar değil, kendi kurallarınızı kendiniz koyuyorsunuz ve elleriniz ne boyutta olursa olsun yine de güzelsiniz.

Her parmağı düzleştirmek için bir yüzük stiline ve şekline sahibiz inandığımız bir kural var sevdiğiniz takıyı kullanın. Halkalara bakarken istediğiniz elmas şeklinin parmağınıza oturması gerekmektedir.

Buna karar vermek için elinize bakarak başlayabilirsiniz. Yüzük parmağınızın uzunluğuna ve genişliğine dikkat etmeniz gerekir.

Elmas yüzüğünüz eliniz ile orantılı bir halka oluşturmak için en iyi taş boyutu, elmas şekli ve ayar kombinasyonunu belirleyebilirsiniz.

En Güzel Elmas Şekilleri

elmas-modelleri

Bir hatırlatma yapmak isteriz ki yuvarlak, prenses, zümrüt, oval, markiz ve benzeri elmas kesimlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Yaşam tarzınızı düşünün ve nasıl bir şekil ve ayarın sizinle uyuştuğunu düşünün. Evrensel olarak yuvarlak elmas şekilleri büyük ya da küçük her el yapısına uygundur.

Halo ayarları herhangi bir boyuttaki parmağınız ile güzel bir şekilde eşleşir, bu nedenle halo nişan yüzükleri en popüler nişan yüzüğü tarzıdır.

Küçük ellere gelince orantı her şeydir. Minyon ya da kısa parmaklı eller tipik olarak daha küçük boyutlu elmas ile en iyi şekilde görünürler.

Küçük yuvarlak bir şekilde kesilmiş taşlar için markiz, prenses ya da armut kesim pırlantalar en iyi şekilde görünebilirler.

İnce ya da açık halka bantları deneyerek daha zarif görüneceğini bilmelisiniz. Bu nedenle seçeceğiniz elmas sizin için çok önemli olmalıdır.