Gözlerinizi Kamaştıran Pırlantalarınızda Sertifikanın Önemi Nedir?

Işıltılar ile gözlerinizi kamaştıran pırlantalarınızı, elmaslarınızı bir an evvel aksesuar olarak kullanmak üzere edinmek istediğinize eminiz. Fakat bu süreç içinde yani elmas yahut pırlanta bir aksesuar edinirken dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar vardır. Bu unsurlardan en önemlilerinin başında ise sertifikalar gelmektedir. Şimdi gelin hep birlikte bu sertifikaların gerekliliklerinden bahsedelim.

Pırlanta kolye, pırlanta yüzük ya da elmasların en özel anlara şahit olduğunuz hemen herkes bilmektedir. Sizlere hayatınızın hediyesini sunan eşiniz için bir doğum hediyesi ya da sevdiğiniz kadın ile hayatınızı birleştirmek üzere atacağınız ilk adımın sessiz şahidi olan tektaş yüzük seçimi konusunda heyecanlarınızdan ötürü aceleci davranabilirsiniz. Zaten bu hediyeler maddi ve manevi açıdan hemen herkese alınabilecek hediyeler olmadığından dolayı alışveriş öncesi kültürel açıdan bilgilenmek adına araştırılacak bilgiler olmamaktadır. Bu neden ile bir pırlanta edinmeden evvel sizlerde mutlaka araştırma yapmalı ve edindiğiniz pırlantaların taşıması gereken özellikler hakkında bilgi edinmelisiniz.

Uluslararası Sertifikanın Sunduğu Fiyat Garantisi

sertifikali pirlanta

Pırlanta yüzük, pırlanta tektaş gibi mücevherler sertifika adı verilen kalite onay belgeleri ile birlikte ülkemize giriş yapmaktadır. Bahsi geçen bu pırlanta sertifikalarında pırlantaya ait olan ölçüler ve pırlantanın kalitesi ile ağırlığı gibi özellikler de yine sertifika içerisinde yer almaktadır. Kısaca pırlantaların kimlik bilgilerinin sertifika adı verilen bu belgede yer aldığını söyleyebiliriz.

Pırlanta ya da elmas mücevherler almak istediğiniz de pırlantaların sizler için ideal olup olmadığını bu belge sayesinde görebilirsiniz. Pırlantalara bu garantiyi yani sertifikaları temin eden kuruluşlar oldukça köklü kuruluşlar olup bu kuruluşlar hakkında da kısaca bilgi vermek isteriz.

İlk olarak bahsetmek istediğimiz kuruluş IDL yani International Diamond Laboratory New York yani Uluslararası Pırlanta Laboratuvarı gelmektedir. IDL Amerika merkezli bir laboratuvary olduğundan dolayı kaliteli ürünleri garantilediği kesin olmaktadır. Bu kesinliğin nedeni ise IDL kuruluşunun kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olmasıdır.

Pırlantalara sertifika sunan bir diğer önemli kuruluş ise Gla ve HRD’dir. Gla ve Hrd’den alınan sertifikaların ve sunulan pırlantaların güvenilir olduğuna emin olabilirsiniz. Pırlanta için garantileme işlemlerinin yapılması ancak laboratuvar ortamında ve uzman kişiler tarafından yapılan araştırmalar neticesinde belirlenmektedir. Bahsi geçen bu kuruluşların vermiş olduğu sertifikalar ile sizlerde gönül rahatlığı içerisinde evlilik tekliflerinde bulunabilirsiniz. Sertifikalı bir pırlanta yüzük yahut pırlanta bileklik almanız halinde yurtdışında satışını gerçekleştirmek istediğiniz pırlantalarınız’dan herhangi değer kaybı yaşamayacağınızı da ayrıca belirtmek isteriz. Işıltınızın eksilmeyeceği nice günlere.