Kadınların Vazgeçilmezi Yakut Kolye

Yakut taşının kullanımı ile ilgili farklı inanışlar vardı. Bazıları dikkat çekmese de bazıları da oldukça ilgi çekiciydi.

Tabi ki bu mitlerin ne zaman ve nasıl çıktığı, hangi kaynağa dayandığı bilinmese de insanlar doğadaki bütün değerli taşlara bir anlam yüklemişlerdir.

Genellikle bütün doğal taşların mucizevi etkisi olduğuna inanmaktayız. Ve bunlardan biri de yakut olmuştur. Değerli taş olan yakut içinde farklı özelliklerden bahsedilmektedir.

Azımsanmayacak kadar fazla bir güce sahip olan yakut ile ilgili söylenenler her kültürde hemen hemen aynı benzer özellikleri taşımaktadır ve önemli yerlere sahiptir.

Yakut İle İlgili İnanışlar:

yakut-kolye

Bütün bu sayacaklarımızın dışında mantıklı düşünme, güçlü olma,bedensel sağlığı tamamlama ve hakimiyet yetisini yükseltme gibi birçok yönden de faydalı olduğu dile getirilmektedir.

  • Orta çağda genellikle vebaya yakalanmamak için yakut yüzük takılması gerektiğine inanılırdı.
  • Yakutu üzerinde gezdirene yıldırımın çarpmayacağı inanışı vardı.
  • Batı ve doğu inanışına göre yakut takanlar aziz ve güzel görünüme sahip olurlardı.
  • Savaşa giden okçular daha kuvvetli ve hızlı yay germek için yakutu üzerlerinde taşırlardı.
  • Uyuşmayı gideren yakut aynı zamanda vücudun su toplamasına da engel olurdu.

En değerli taşlardan biri olan yakut özellikle kolyelere ayrı bir güzellik katmıştır. Yakut kolye modelleri hem değeri hemde anlamı bakımından kadınların ilgisini fazlası ile çekmeye başlamıştır.

Kadınların yakut kolye taktıkları zaman böyle özelliklerinden faydalanacaklarına ve her zaman asil ve güzel olacaklarına inanmaktadırlar.

Sevdiklerinize en özel günlerinizde alabileceğiniz hem değerli hemde göz kamaştırıcı bir yakut kolye alarak özel gününüzü unutulmaz kılabilirsiniz.