Kişiye Özel Pırlanta Takı Modelleri

Pırlanta takı modelleri her kadının mutlaka sevebileceği tasarımlara sahiptir. Kadınlar için pırlanta takılar en çok bileklik, kolye ve yüzük seçiminde tercih edilmektedir. Takmaya doyamayacağınız ve asla vazgeçemeyeceğiniz bir parça olan pırlantalar farklı modelleri ile de kadınların aksesuarları arasında yerini almayı başarmıştır.

Sevdiklerinize alacağınız pırlanta takılar üzerinde bulunan sembolleri ile de büyük bir anlam ifade etmektedir. Ve böylelikle sevdiğiniz kişiye alacağınız pırlanta bileklik, kolye ya da diğer mücevherler aşkınızın sembolü olabilir.

Pırlanta Bileklik Modelleri

pirlanta-bileklik-modelleri

Son zamanlarda en çok yaygın olan pırlanta bileklik modelleri kadınların ve erkeklerin tercihlerine göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Pırlanta bileklikler eski dönemlerden günümüze kadar değerlerini ve takılar arasındaki yerini korumayı başarmıştır.

Gününüzde gittikçe yaygınlaşan takı tasarım atölyelerinde artık her zevke ve kişiye özel bileklik modelleri tasarlanmaktadır. Kadınlar bu modellerin arasında genellikle taşlı olanları tercih etmektedir.

Fakat ışıltıyı sevmeyenler ise sade tarzda olan taşsız ve zincir şeklindeki pırlanta bileklik modellerini tercih etmektedirler. Işıltılı bir görünüm sergilemek isteyen kadınların en çok tercih ettikleri model ise zirkon taşlı bileklik modelleri ön planda olmuştur.

Fazlası ile dikkat çekici olan taşların parlaklıkları kadın takılarında olduğu gibi erkekler için de uygun pırlanta bileklik modelleri tasarlanmaktadır. Kadınlar için tasarlanmış bileklik modelleri arasında sonsuzluk ve nazar boncuklu desenler de fazlası ile dikkat çekmektedir.

Özellikle nazar boncuklu bileklik modelleri üzerinde bulunan mavi taşın nazardan korunmak için bileklerde kullanıldığına inanılmıştır. Sadelikten hoşlanan kadınlar için de bilekliklerin üzerine su yolu, kalp ve bir çok figür sunulmuştur.