Pırlanta Nişan Yüzüğü Tercihi Nasıl Yapılmalıdır

Hangi elmas şeklini kullanmanız gerektiği konusunda katı kurallar yoktur, sizin için en iyi elmas şeklinin sevdiğiniz şey olduğuna inanıyoruz, ne tür ellerin güzel olduğu ya da olmadığına dair toplumun güzellik standartlarına uymayan kurallar değil, kendi kurallarınızı kendiniz koyuyorsunuz ve elleriniz ne boyutta olursa olsun yinede güzelsiniz.

Her parmağı ve her bir eli düzleştirmek için bir yüzük stiline ve şekline sahibiz inandığımız bir kural var sevdiğiniz takıyı kullanın. Halkalara bakarken istediğiniz elmas şeklinin parmağınıza oturması gerekir.

Buna karar vermek için elinize bakarak başlayabilirsiniz.Yüzük parmağınızın uzunluğuna ve genişliğine dikkat edin eliniz ile orantılı bir halka oluşturmak için en iyi taş boyutu, elmas şekli ve ayar kombinasyonunu belirleyebilirsiniz.

En İyi Elmas Şekilleri

pirlanta-nisan-yüzügü-tercihi

Bir hatırlatma olarak yuvarlak, zümrüt, prenses, kalp, markiz, oval ve benzeri elmas kesimlerinden birini seçebilirsiniz. Yaşam tarzınızı düşünün ve nasıl bir şekil ve ayarın sizinle uyuştuğunu düşünün. Evrensel olarak yuvarlak elmas şekilleri büyük ya da küçük her el yapısına uygundur.

Halo ayarları her hangi bir boyuttaki parmağınız ile güzel bir şekilde eşleşir, bu nedenle halo nişan yüzükleri en popüler nişan yüzüğü tarzıdır. Küçük ellere gelince orantı her şeydir. Minyon ya da kısa parmaklı eller tipik olarak daha küçük boyutlu elmas ile en iyi şekilde görünürler.

Küçük yuvarlak bir şekilde kesilmiş taşlar için markiz, prenses ya da oval ve armut kesim pırlantalar en iyi şekilde görünebilirler. İnce ya da açık halka bantları deneyerek daha zarif görüneceğini bilmelisiniz. Bu neden ile seçeceğiniz elmas şekli sizin için çok önemlidir.

Geniş ve Uzun Parmaklar İçin Elmas Şekilleri

gösterisli-pirlanta-yüzük

Geniş parmaklara sahip olmanız sizin için bir avantaj sağlamaktadır. Büyük halkaları kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Bir fantezi elmas şekli için özellikle oval, markiz, dikdörtgen ya da zümrüt şekli sizin için en uygun olanıdır. Geniş parmaklar bling için daha fazla alana sahiptir. Üç taşlı bir halka deneyin ortadan geniş alana kadar bir grup düşünün.

Uzun ince parmaklar bir merkez taşının şekli ve boyutu söz konusu olduğunda çok fazla özgürlüğe sahiptir. Büyük bir elin genel boyutu sayesinde, daha büyük taşlar daha orantılı görülür.

Fantezi, kare ve yuvarlak taşlar ince parmaklar üzerinde güzel görünür. Büyük cesur tasarımlar ve geniş bantlı açıklama parçaları için daha kalın, daha ağır bantlar veya çift sıra elmaslar düşünebilirsiniz.