Pırlanta Prenses Kesim Yüzük Şekilleri

Prenses kesim, kadınlar için en popüler elmas şekillerinden biridir kolye, bilezik, küpe ve elbette yüzüklerde bulunabilir. Bu göz kamaştırıcı elmaslara bir göz atın ve hemen neden tercih edildiklerini anlayacaksınız. Bu güzel taşlara bakarken dikdörtgen ya da kare bir şekle sahip olduklarını göreceksiniz. Yan taraftan şekil ters bir piramidi temsil eder, elmas tabanı küçük bir noktayı daraltır.

Bir pırlanta elmas yüzük taşın her bir köşesini kaplamak için dört çatal ile ayarlanır. Keskin köşeli ve kare şekli simetriyi, temiz çizgileri ve modern tasarımı seven kadınlara hitap ediyor. Bir prenses elmas yüzük onu kullanan kadın hakkında güçlü bir açıklama yapar o güçlü kendinden emin ve elbette şık bir görünüm kazanmaktadır.

Prenses Kesim Elmas Netliği

pirlanta-yüzük

Genel olarak bir pırlanta yüzük küçük kapanımları oldukça iyi gizleyecektir. Bununla birlikte dört köşenin etrafındaki herhangi bir kapanışa dikkat edin. Pırlanta kesimler yontmaya eğilimli dört keskin sivri köşelere ve hatta bu alana dahil edildiğinde daha da fazladır.

Yuvarlak ışıltısına benzer şekilde, bir pırlantalı elmas yüzük de ışığı yansıtır, böylece diğerlerinin taşın gerçek rengini görmesini zorlaştırır. Bu nedenle, müşteriler daha yüksek bir netlik veya daha büyük bir karat ağırlığı elde etmek için bazen renk skalasında daha aşağıya gitmeyi tercih ederler. Bir pırlanta pırlanta yüzük taktığınızda, odanın tam karşısında ışıldayacak ve parlayacaksınız.

Pırlanta Netliğinin Belirlenmesi

prenses-kesim-pirlanta

Pırlantalar doğal olarak oluştuklarından genellikle saflık ile oluşturulurlar. Bunlar inklüzyonlar olarak bilinir ve milyonlarca yıldan fazladır yer altında oluşmaktadırlar. Çoğu kusurlar mikroskobik’dir ve çıplak göz ile görülmez. Bazı elmasların hiçbir kusuru yoktur ve kusursuz olarak bilinir, ancak bunlar çok nadir bulunur.

En yüksek kalitede elmaslar renksizdir, çünkü renksiz taşlar nadirdir ve renkli elmaslardan daha iyi ışığı yansıtır. Çoğu elmasın, çıplak gözle görmenin imkansız olduğu hafif sarı tonları vardır. Bununla birlikte, güzellik sadece izleyicinin meselesidir, bu yüzden onlardan hoşlanırsanız renkli elmasları indirmeyin.