Pırlanta Tektaş Nişan Yüzüğünün Temizlenmesi

Nişan yüzüğünüzün ışıltısını izlemek ve ışığın içinde dans etmekten ziyade biraz daha büyüleyici şeyler vardır, bu yüzden o halkayı düzenli temizleyerek korumak sadece doğallıktır. Ancak parlaklığını kaybeden bir pırlanta tektaş dan daha kötü olan tek şey, uygunsuz bakım nedeni ile zarar gören bir pırlanta tektaş’dır. Bu yüzden dünyadaki en sert ve doğal maden olan elması en iyi şekilde nasıl koruyabilirsiniz. Bunları sizin için bu yazımızda yayınlayacağız.

Pırlanta Tektaş Nişan Yüzüğünün Düzenli Temizlenmesi

Pırlanta takılarınızı güzel tutmanın basit bir planı, haftada bir veya iki kez hafif bir sabunla birkaç damla yumuşak bir yağ çözme solüsyonuyla ıslatılması dır. Elması temizleme solüsyonundan çıkarttıktan sonra kalan kirleri temizlemek için yumuşak temiz bir diş fırçası kullanılmalıdır. Diş fırçası yeni olmalı ve mücevherlerinizi temizlemek için kullanılmalıdır. En fazla yağı ve kiri toplama eğiliminde olan elmasın arkası gibi ulaşılması zor yerleri temizlemek için kullanın.

pırlanta tektaş temizliği

Pırlanta Tektaş Nişan Yüzüğünüze Nazik Dokunuşlar Uygulayın

Takılarınızdaki eski tırnaklar veya elmasın şafttan gelen basınç ile yerinde tutulduğu bir gerginlik ayarı gibi kırılgan ayarlar, kuvvetli bir şekilde fırçalanmamalıdır, bu nedenle diş fırçasına karşı nazik olun. Daha sonra, pırlanta tektaşınızı su ile durulayın ve yumuşak tüy bırakmayan bir bez yardımı ile kurulayın.

Zararlı Çözümler Kullanmayın

Elmasınızı aşındırıcı veya ağartıcı yani ev temizleyicileri gibi zararlı şeylerden koruyun Klor gibi kimyasallar, elmas ayarları için altın alaşımı kullanılan bazı metallere zarar verebilir ve aşındırıcılar altın ve diğer metalleri çizebilir. Ayrıca temizlemeden önce mücevherlerinizin tamir edilmesi, örneğin gevşek taşların sıkılmış olduğunu kontrol edilip edilmediğini belirleyen profesyonel bir kuyumcuya danışmalısınız.

Bir pırlantanın ışıltısının anahtarı taşlarının içine ve dışına yansıyan bir çok küçük aynadan oluşan bir dizi gibi çalışan faziyesinde yatıyor. Cephelerin düzenli olarak temizlenmesi elmasınızın ışıltılı ve ışıl ışıl durumda tutacak ve bir sonraki özel gününüz için parlamaya hazır olacaktır.