Pırlanta Üretim Aşamaları

Hayranlık uyandıran ve beğenerek aldığınız takılarınız o birbirinden şık mücevherler, pırlantalar sizlere nasıl ulaşıyor hiç merak ettiniz mi? Bizlerde sizin için araştırdık ve merakınızı bir nebze de olsa gidermek için gerekli açıklamaları yaptı.

Pırlanta ve mücevherli takılarda her şey el işçiliği ve emeklere dayanmaktadır. Birbirinden farklı kıymetli zanaatkarların erbapları tarafından icra edilen bu aşamalar sonucunda bin bir emekle sizlere sunulmaktadır.

Genellikle internet siteleri arasında gezerken sevdiğiniz kişilerin doğum günü, evlilik yıl dönümü ya da diğer özel günler için pırlanta bakarken indirimli takılara göz atmak isteyebilirsiniz.

Eğer ki sitemizi ziyaret ettiyseniz aradığınız gibi özel indirimli mücevher takıları ile karşılaşabilirsiniz. Sayfamızı incelerken karşınıza hem fiyatı indirimli, hem de sevdiğiniz için uygun bir hediyeye sahip olabilirsiniz.

Böylesine kaliteli ve güvenli bir alışveriş yaparken yapılan bu işlemlerin nasıl ilerlediğini de merak ediyor olabilirsiniz. Genellikle sitemizde seçtiğiniz her ürünün stoklarımızda mevcut olduğu anlamına gelmektedir.

Bunların dışında bir ürün beğendiniz ve stoklarda mevcut değilse seçtiğiniz pırlantalı modelin üretim aşamasında olduğunu da bilmenizi isteriz. Önceliğimiz müşteri memnuniyeti olduğundan avantajlı ve uygun fiyatlara dilediğiniz mücevhere sahip olabilirsiniz.

Üretim Aşamalarının İşleyişi

pirlanta-üretim-asamalari

Pırlanta yapımı öncesi yapılacak olan her ürünün kalıbı bulunmaktadır. Bu kalıpların içerisine ürün dökülerek üretime başlanmaktadır. Ürün kalıbı bulunmuyorsa da kullanılan bazı programlarda kalıp için üç boyutlu çizim ve render yapılmaktadır.

Kauçuktan imal edilen kalıplar makinede çizime göre kesilmektedir. Genellikle kauçuk kalıplar iki parçalıdır ve her kalıp çıkartılır çıkartılmaz üreticiler tarafından arşivlenmektedir. Sipariş verdiğiniz ürün kauçuğu yani kalıbı elimizde mevcut ise ikinci aşamaya geçilmektedir.

İkinci aşama ise döküm aşamasıdır ve kauçuk içerisine enjekte edilen mumun soğuması ile kalıba alınır ve altın dökülür. Sonrasında ise soğumaya bırakılır. Sade olarak adlandırılan altın kalıptan çıkartılır.

Sade altına sonrasında ön cila yapılır ve temiz bir görünüm elde edilir. Böylelikle montür denilen ve altından imal edilmiş taş yuvalarının bulunduğu kısım meydana gelmektedir.

Seçilmiş olan pırlanta ya da renkli taşlar altının sadeliği alındıktan sonra mıhlanır ve bir diğer aşama olan mıhlama aşaması da tamamlanmış olur. Ürünün son cilası da atılarak rodajı yapılır.

Temelde bu aşamalardan geçen mücevherler sonunda hazırdır ve son olarak marka logosu da eklenir ve sizlere şık ve gösterişli bir şekilde sunulur. Kuru ve yumuşak bir bez ile silinen ürün hediye paketi yapılır ve dilediğiniz adrese sertifikası ve sigortalı kargo ile sizlere teslim edilir.