pirlanta-yuzuk-bakimi

Pırlanta Yüzük Bakımı Nasıl Yapılır

Kadınlar için kullanılan en özel ve değerli mücevher parçası pırlanta yüzük modelleridir. Pırlanta yüzüklerinizi yaşamınız boyunca sevgi ve bağlılığın sembolü olarak parmağınızda taşımaktasınız.

İlk aldığınız andan itibaren dikkatli bir şekilde kullanmaya başlarsanız herhangi bir sorun ile karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Bu yazımızda sizler için pırlanta yüzük bakımında dikkat etmeniz gereken birkaç kuralı paylaşacağız.

Pırlantalarınızı Taşırken Dikkatli Olun

pirlanta-bakimi

Kulağa tanıdık gelse de sizlere verebileceğimiz en önemli ipucu diyebiliriz. Pırlantayı halkadan değil ayardan veya elmastan tutmanız gerektiğini kesinlikle unutmamanız gerekir.

Herhangi bir tehlikeye yol açabilecek işlerde pırlanta yüzüğünüzü çıkardığınız dan emin olun. Yer yüzünde bulunan en zor madendir ve en küçük darbede kirlenip çizile bilme ihtimali çok yüksektir.

Bu nedenle pırlanta yüzüğünüzü kesinlikle diğer mücevherleriniz ile aynı yerde bulundurmamalı ve ona hak ettiği özeni göstermelisiniz. Böylelikle hayatınızın bir parçası olan yüzüğünüz ilk günkü gibi canlı olacaktır.

Çizikler Sorun Olmasa da Kimyasallara Dikkat Etmek Gerekir

pirlanta-yuzuk

Bir elmas maksimum 18 ayar altından üretilir, çok yumuşak ya da çok sert ise pırlantanın yanı sıra 18 ayarı da tutmaz. Bunun için endişelenmenize hiç gerek yok profesyonel bir kuyumcu yüzüğü kolayca temizleyebilir ve çizikleri ortadan kaldırabilir. Yüzüğünüzü satın alacağınız yer bu işlemi ücretsiz yapmaktadır.

Kimyasallara gelince e önemli hususlardan biridir. Muhtemelen elinize asit ile tutmazsınız ama kullandığınız bütün ürünlerde pırlanta yüzüklerinizi etkileyecek birçok kimyasal bulunmaktadır.

Örneğin saç spreyi kullandığınızda, bulaşık yıkarken veya başka kimyasallar ile temas ettiğiniz zaman yüzüğünüzü çıkartmanızı tavsiye ederiz. Bunu yaparken yüzüğünüzü tehlikeye sokmayacağı gibi parlak ve ışıltılı görünümünü de kaybetmeyecektir.

Profesyonel Bakım Yaptırarak Pırlantanızı Koruyun

pirlanta-bakiminin-onemi

Genellikle mücevherlerinizi aldıktan bir süre sonra parlaklıklarını kaybetmeleri kaçınılmazdır. Endişe etmenize gerek yok su ve amonyak karışımının içerisine pırlanta yüzüğünüzü bırakarak on dakika kadar beklettin ve sonrasında durulayın göreceksiniz ki ilk günkü gibi parlak ve ışıltılı olmuş.

Sadece kuru ve tüy bırakmayan bir bez kullandığınızdan emin olun fakat sadece kendi bakımınız yeterli olmaya bilir böyle durumlarda yerel kuyumcunuza gitmenizi tavsiye ederiz.

Güvenilir kuyumcular pırlanta yüzüğünüzün temizliğini yaparken fazlası ile dikkatli davranacaklardır. Çoğunlukla ücretsizdir ve eğer buna değmeyecek kadar küçük bir ücret değil ise bizden aldığınız taktirde mücevherlerinizi ücretsiz olarak temizleyebiliriz.