Pırlanta Yüzük Ölçüsü Nasıl Ayarlanır?

Yüzük siparişi vermeden önce yüzük ölçünüzü bilmeniz gereklidir. Yüzük ölçünüzü bilmediğiniz zaman parmağınıza uygun pırlanta yüzüğü almanız imkansız olacaktır. Bu nedenle pırlanta yüzük almadan önce yüzük ölçünüzü nasıl ayarlayacağınızı bilmenizde fayda var.

Yüzükler parmağa göre uygun bir şekilde küçültülür veya büyütülür. Bunu yapmadan önce bir uzmana başvurmanız daha doğru olacaktır. Uzmanlar eski yüzük ölçüsünü yeni yüzük ölçüsüne göre ayarlamak için yüzük ölçüsünü almaktadırlar. Yüzük ölçüsünü ayarlama işlemlerini uzman ve güvenilir kişilerden isteyebilirsiniz.

Söz konusu değerli bir yüzük ise profesyonel yardım alınması şarttır. Uzman kişiler yüzük ölçüsünü değiştirirken üç faklı yöntem kullanmaktadırlar. İlk ikisinde yüzükler kesilerek yeniden düzenlenir. Diğeri ise yüzüğün esnetilmesidir ve bu yöntem sadece madenin esneme özelliği varsa gerçekleşebilir.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Ayarlanır

yüzük-ölcüsü

Yüzük ölçüsü ayarlanmadan önce profesyonel kişiler genellikle lazer kullanarak kesim yapar ve böylece parmak ölçüsüne göre ayarlanmaktadır. Lazer ile alt kısımdan kesilen pırlanta yüzükler parmak boyutuna göre tekrar ayarlanmaktadır. Fakat yüzük küçük ise aynı madenden ek yapılır ve büyütülür, büyük ise de bir miktar kesilerek yüzük daraltılır.

Yüzük ölçüsü ayarlanırken büyük bir titizlik ve ustalık gerektirmektedir. Aksi halde yüzüğün kesilen kısmının görülme ihtimali vardır ve bunun için profesyonel kişilerin müdahale etmesi gerekmektedir. Böylelikle kesilen yüzük ölçüsünün izi görülmez ve işlemin yapıldığı kesinlikle anlaşılmaz.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük ölçüsünün bilinmemesi bazı kişiler tarafından sürekli sorulmaktadır. Yüzük ölçüsünü nasıl almanız gerektiği ise aslında çok basit bir kaç yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz. Yüzük ölçünüzün bulunması ve doğru şekilde sipariş vermeniz için aynı yöntemlerin kullanılması söz konusu olmaktadır.

Yüzük almak istiyorsunuz ve yüzük ölçünüzü bilmiyorsunuz böyle durumlarda yapmanız gereken kullanmış olduğunuz başka bir yüzükten ölçü belirlemek olacaktır. Satın alacağınız yüzüğü takacağınız parmakta başka bir yüzük varsa bir cetvel yardımı ile içten çapını ölçmeniz yeterli olmaktadır.