Tamtur Pırlanta Yüzük Modelleri

Anne babalarımızın bombeli alyans modelleri yerine artık tamtur pırlanta yüzükler alyans modelleri arasında yerini almayı başarmıştır. Diğer geleneksel alyanslar ile aynı anlamı taşıyan tamtur pırlanta yüzük modelleri genellikle parmağa kolay takılması açısından küçük karat taşlar ile oluşmaktadır.

Yüzük ölçünüze göre tamtur pırlanta üzerinde bulunan taş sayısı değişmektedir. Bir tamtur yüzük de taşların yerleşim biçimi, yüzük ölçüsü ve yüzük modeline göre 25 ve 30 arası pırlanta bulunmaktadır. Pırlanta alyans modelleri arasında en popüler olan tamtur pırlanta yüzük modelleri değişik büyüklükte taş seçenekleri ile sunulmaktadır.

Yüzük ölçünüzü değiştirmek isterseniz dahi diğer klasik alyans modellerinden daha kolay olacaktır. Pırlantanın daha sonra düşmesini istemiyorsanız yüzük ölçüsü ile çok oynamamanız gerekir. Bu nedenle tamtur pırlanta yüzük siparişi vermeden önce yüzük ölçünüzün tam olarak alındığından emin olmanız daha doğru olacaktır.

Tamtur Pırlanta Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tamtur-pirlanta

Tamtur pırlanta yüzük seçerken gün boyu parmağınızda olacağını düşünerek rahat edeceğiniz bir model tercih etmeniz gerekmektedir. Tamtur pırlanta yüzük almayı düşünüyor iseniz karar vermeden önce farklı modelleri de incelemenizi tavsiye ederiz. Yüzük hangi parmağınıza rahat oturuyorsa öncelikle onu tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Tamtur ile rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız 5,7,9 taşlı pırlanta modellerini de tercih edebilirsiniz. Yüzük ölçünüzün tam olarak alınmasına özen gösterildiği takdirde sorun olmayacaktır. Tamtur pırlanta yüzük modelleri üzerinde fazla oynama yapılmaması gereken bir model olduğundan çok iyi düşünüp doğru karar vermek gerekir.

Tamtur pırlanta yüzüğünüzü tektaş yüzüğünüz ile aynı parmakta kullanmayı düşünüyorsanız bu güzel bir tercih olabilir. Genellikle pırlanta alyans modelleri arasında en popüler olan yüzük modeli 5 ve 7 taşlı pırlanta yüzükler yer almaktadır. Bunun yanı sıra beyaz altın üzerine yerleştirilen taşlar ve sarı, yeşil altın ile tasarlanmış modeller de görmek mümkün olabilir.