Tektaş Pırlanta Modelleri ve Özellikleri

Sevdiklerinizin parmaklarını süslemek için yeryüzünün derinliklerinden zamana meydan okuyarak gelen tektaş pırlanta yüzükler ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Farklı tasarımları ile kadınların hayallerini süsleyen değerli bir taştır. Işıltıyı ve şıklığı tamamlayan tektaş pırlanta yüzükler kendine has karakteristik özelliklerde ve benzersiz güzelliğe sahiptirler.

Özelliklerini kesim, renk, berraklık ve karat ağırlı belirlemektedir. Pırlanta kesimi ne kadar iyi olursa tektaş’ın göz kamaştırıcı ışıltısı o kadar çok ortaya çıkar. Sizlerde sevdiklerinizin ihtişamını o derece ön plana çıkartabilirsiniz. Kendi özelinde belirli renk tonlarına sahip olan tektaş pırlantalar insan gözüne renksizmiş gibi gelebilir. D’den Z’ye kadar sınıflandırılan pırlantaların ideal beyazlığını J ve üstü olanlarda görmek mümkündür.

Doğanın izlerini üzerinde taşıyan pırlantalar zamana ve doğaya adeta meydan okumuştur. Böylelikle tektaş pırlantalar berraklığı belirleyen kıstası oluşturur. Pırlantaların kıymetli olduğunu üzerinde bulunan doğal izlerin az olması ile anlaşılır ve buda onu son derece kıymetli yapar.

Tektaş Pırlanta Çeşitleri

pirlanta-taki

Tektaşın karat özelliği pırlanta çeşitlerini değerli ve özel kılmaktadır. Karatı fazla olan pırlantalar o derece değerli olmaktadır. Kesimi, rengi ve berraklığı farklı olan pırlantaların karat ağırlıkları neredeyse birbirine yakındır ve bu da fiyat farkını ortaya koyan bir faktördür. Sevdiklerimize aldığımız tektaş pırlanta yüzükler en önemli anlarımızın kahramanı olmuştur.

Pırlantanın güzelliğini ise ortaya çıkaran en önemli faktör montür modeli olmuştur. Montür modelleri pırlantalarının konumlanmasını belirler ve tektaş pırlanta modelinin oluşmasında en önemli faktörler içerisinde bulunur. Montür ve taş yerleştirmesi tektaş pırlanta yüzüklerin fiyatlarını değiştirdiğinden son derece önemli bir rol oynamaktadır.

Tektaş pırlanta satın alırken klasik montür, altı tırnak montür, kalpli montür ve benzeri tasarımlar bulunan modelleri tercih etmeniz hem zevkinize hem de hediye edeceğiniz kişi için uygun olmaktadır. Yüzük kolları tektaşı farklılaştırır ve sevdiklerinizi özel hissettirir. Her biri ayrı tarzda olan yüzük kolları olan pırlantaların ışıltısı ihtişamı ve göz kamaştırıcı özelliği ortaya çıkmaktadır.