Tektaş Yüzük İçine Ne Yazılır?

Tektaş Yüzük İçine Ne Yazılır?

Tektaş yüzük içine şimdilerde alyanslar da olduğu gibi isim yazılmaktadır. Genellikle söz ya da nişan zamanı takılan alyansların içine çiftlerin isimlerinin baş harfleri ya da ilişki tarihleri yazılmaktadır. Artık bu trend tektaş yüzük içine de yapılmaktadır. Böyle özel kelimelerin tektaş yüzük içine yazılmasının sebebi ise çiftlere bu değeri fazlası ile yaşatmak ve böyle tasarımlar ile özel anlarını unutulmaz kılmak için tasarlanmasıdır.

Yüzüklere yüklenen bu özel anlam mücevher dünyasında yüzyıllardır devam etmektedir. Bu süreç tektaş yüzüklerde de kullanılmaktadır. Özel günlerde sevdiklerinize tektaş yüzük almak isteyen erkekler tektaşların içerisine isimler yazdırmaktadır. Kendi isimleri dışında sevgi sözcükleri gibi anlam yüklü bu kelimeler tektaş yüzüklere ayrı bir değer katmaktadır. Sevdiğiniz kadın için alacağınız tektaş yüzükler sadece kadınlara hitap ettiğinden kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır.

tektaş yüzük

Tektaş Yüzük Nereden Alınır?

Herkese göre değişkenlik gösteren tektaş yüzük nereden alınır sorusunun cevabı aslında çok basittir. Tektaş yüzük ya da farklı mücevherlerin tanındık ve güvenilir yerlerden alınması tercih edilmelidir. Tabi herkesin böyle bir şansı olmayabilir, o yüzden iyi bir araştırma yapılmalı ve sonrasında karar verilmelidir. Tektaş yüzük alırken nereden alacağınıza dikkat etmeniz gereklidir. Sertifika veren yerlerden almak daha güvenilir olur. Çok çeşidi bir arada bulabileceğiniz ve bütçenize uygun fiyat aralığı olan ürünleri tercih edebileceğiniz büyük markalardan almakta yarar vardır.

Tektaş Yüzüklerin Fiyat Aralıkları Nasıl Anlaşılır?

tektaş yüzük

Tektaş yüzük almadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bilindiği gibi pırlantaların değerini 4C kuralı belirlemektedir. 4C kuralında ki en önemli faktör pırlantaların kesimidir. Pırlantalarını ışıltısının görünmesini kesimi belirler. Kesim el işçiliği gerektirirken diğer üç kural pırlantalarda zaten bulunmaktadır.

Pırlantaların kesiminin önemli olmasının dışında asıl fiyatını belirleyen berraklığı olmaktadır. Bunun sebebi ise tüm tektaş yüzüklerin üzerindeki pırlantaların gözle görülmeyen lekeleri bulunmaktadır. Bu lekeler tektaş fiyatını nasıl belirler diye düşünüyorsanız, o da şöyle ki lekelerin az olması taşın o kadar nadir ve zor bulunacağı anlamına gelir ve berraklığı da o kadar artmaktadır. Kısacası taştaki lekeler az ise berraklık artar, berraklık arttıkça fiyatta değişkenlik gösterebilir.