tektas-secimi

Tektaş Yüzük Seçmenin İncelikleri

Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek ve romantizim dolu bir geceyi taçlandırmak için onu güzel bir teklif ile şaşırtabilirsiniz. Birbirinden özel ve güzel tektaş modelleri ile özel gününüzde size ve sevdiğinize uygun tektaş yüzüğü nasıl bulacaksınız diye düşünüyor iseniz aşağıda açıkladığımız maddeleri göz önünde bulundurarak istediğiniz tarzda bir tektaş bulabilirsiniz.

Tektaş alışverişine başlamadan önce ayıracağınız bütçeyi tespit etmenizde fayda vardır. Sevdiğiniz kişiye duyduğunuz sevgi paha biçilemez fakat yine de herkesin bütçesine uygun olanı almak istemesi de bir gerçektir. Kendi bütçenize uygun olamayanı çoktan kafanızda elediniz bile geriye kalan seçenekler de ise bütçenizin maksimum limitini belirlediğiniz tektaş modelini almak kalacaktır.

Zevkler ve Renkler Tartışılmaz Fakat Tartışma Konusu Olabilir

Bütçeniz de hazır olduğuna göre sırada sevdiğiniz kişinin zevkleri ve tarzı doğrultusunda bir seçim yapmak kalacaktır. Sevdiğiniz kişinin klasik mi yoksa modern tarzda bir şeyler mi tercih eder onu iyi bilmek gerekir. Sadece pahalı olduğu için sevdiğiniz kişinin hiç takmayacağı abartılı bir yüzük sadeliği tercih eden sevdiğiniz kişiye pahalı modern kesim bir yüzük almak özel gününüzü düşündüğünüz gibi güzelleştirmeyebilir.

Bu nedenle sevdiğiniz kişinin zevklerini doğru soruları sorarak tespit ederek bir tektaş bakmak sizi oldukça fazla rahatlatacaktır. Bu sayede sevdiğiniz kişiden gelen sen benim ne sevdiğimi dahi bilmiyorsun şeklindeki diyaloğun önüne geçmiş olacaksınız.

tektas-yuzuk

Biraz Şekilci Olmak Gereklidir

İnsan ilişkilerinde olmasa da bir ürün seçerken şekilci olmakta yarar vardır. Alacağınız tektaşın içinize sinmesi tasarımını da beğenmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Bunun için de tektaşın tasarımını belirleyen özellikleri bilmek gereklidir. Tektaş tasarımlarında renk, karat, berraklık, kesim ve şekil en belirleyici özelliktir.

Alacağınız tektaşın kesiminin zümrüt mü, prenses mi olacağını ya da taşının beyaz mı sarı mı olacağını kaç karatlık bir yüzük istediğinizi en önemlisi taşın şeklinin simetri ve boyut olarak neyi önemsediğinizi belirlemek alacağınız tektaşı tam anlamı ile belirlemeniz daha da kolay bir hal alacaktır.

Sertifikalı Ürün Alarak Sorun Yaşamazsınız

Mücevher alışverişinde en önemli noktalardan biri güvenli alışveriş yapmaktır. Sevdiğinize en romantik anınızda aldığınız hediyenin ardından başınızın ağrımaması için aldığınız mücevherin sertifikalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Aksi taktirde aşkınızın sessiz şahidi olan tektaş mücevheriniz çalındığında ya da bozulduğunda yapacağınız pek de bir şey olmayacağını bilmeniz gerekir.